Наредни састанак Семинара биће одржан у уторак, 16. априла 2024, у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14.15.

Предавачи: Проф.др Александра Лабус, Факултет организационих наука

Наслов предавања: BLOCKCHAIN TECHNOLOGIES AND APPLICATIONS: ПРЕЗЕНТАЦИЈА СПЕЦИЈАЛНОГ БРОЈА ЧАСОПИСА FACTA UNIVERSITATIS, SERIES ELECTRONICS AND ENERGETICS

Апстракт: На предавању ће бити представљен специјални броја часописа Facta Universitatis, series Electronics and Energetics, категорије M24, ESCI. Овај специјални број садржи радове у областима иновативних модела и екосистема електронског пословања заснованих на блоцкцхаин технологијама, развоја blockchain инфраструктуре, и интеграције са технологијама и сервисима клауд рачунарства, big data, вештачке интелигенције. У припреми радова су учествовали аутори из осам земаља: Србија, Русија, САД, Канада, Велика Британија, Турска, Северна Македонија, Босна и Херцеговина и Република Српска. Уредници специјалног броја су проф.др Александра Лабус, проф.др Маријана Деспотовић-Зракић, проф.др Зорица Богдановић и проф.др Божидар Раденковић са Факултета организационих наука, проф.др Миодраг Михаљевић са Математичког института САНУ, и проф.др Марко Сувајџић са Универзитета Флорида, САД. Главни уредник часописа је проф.др Данијел Данковић, са Универзитета у Нишу. На промоцији ће бити детаљније представљени следећи радови:

• 1.Stakeholders’ readiness for adopting blockchain in the fashion industry
    Александра Трпков, Даница Совтић, Милица Томић, Александра Лабус, Бранка Родић
  • 2.Methodology of creating NFT fashion projects
    Милица Симић, Катарина Шикман, Марија Врљанац, Вукашин Деспотовић, Маријана Деспотовић-Зракић
  • 3.Assessing the Adoption and Utilization of Blockchain Technology Among Software Developers
    Татјана Стојановић, Саша Лазаревић, Милош Раденковић, Тамара Наумовић, Алекса Милетић

Специјални број часописа је доступан на линку:

Напомена: Регистрациона форма за учешће на Семинару је доступна на линку: