Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 11. маја 2023, у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 17.15.

Предавач: Мирослав Максимовић, Природно-математички факултет, Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици

Наслов предавања: ЧЕТВРТ-СИМЕТРИЧНА КОНЕКСИЈА У ГЕНЕРАЛИСАНОМ РИМАНОВОМ ПРОСТОРУ

Апстракт: На овом предавању ћемо говорити о четврт-симетричној конексији која чува генералисану (несиметричну) метрику у генералисаном Римановом простору. Добијене резултате ћемо применити на примере генералисаног Римановог простора, конкретно на Келеров и косимплектички (ко-Келеров) простор. У Келеровом простору ћемо представити тензоре који не зависе од генератора четврт-симетричне конексије и показати њихову примену за одређивање неких релација за Вејлов пројективни тензор кривине и холоморфно-пројективни тензор кривине. У косимплектичком простору добијене резултате ћемо користити за одређивање нових услова за пројективно раван простор, као и за конструкцију примера ета-Ајнштајновог косимплектичког простора. Предавање се заснива на резултатима заједничког рада са проф. Миланом Златановићем.

Напомене: Семинар је могуће пратити и онлајн. Регистрација за учешће на семинару:
https://miteam.mi.sanu.ac.rs/asset/5vJy5i44YQbMdSuDZ

Уколико сте већ регистровани, предавање можете пратити на следећем линку:
https://miteam.mi.sanu.ac.rs/asset/jJPbbrZF9BLD73r5m

Неулоговани корисници могу пратити пренос предавања на овом линку:
https://miteam.mi.sanu.ac.rs/call/cngMrxTa7WoFSKZJn/ddPssjwsP40vEFRiLjVYEt-bWXLwl-VPYEEFMQjMOG1