Data Science тим непрофитне студентске организације eSTUDENT из Загреба се бави организацијом највећег студентског такмичења у дубокој анализи великих количина података у Хрватској под називом LUMEN Data Science. Циљ такмичења је подстаћи студенте на тимски рад, креативност и аналитичко размишљање, а такође је и прилика за освајање вредне новчане награде, повезивање са пословним светом захваљујући бројним партнерима такмичења и прављење искорака према својој будућој каријери.

На такмичењу је, уз успешан тимски рад, потребно направити решење којим ће се одговорити на наградни задатак који се темељи на проблему из пословне праксе. Тема овогодишњег наградног задатка је развити предиктивни модел попуњености хотела за замишљени хотелски ланац на темељу задатог скупа података.

Будући да се ове године обележава 10. годишњица од првог такмичења, које се до 2020. године називало Мозгало, жеља нам је окупити заинтересоване студенте из целе регије да се пријаве у што већем броју. Можете се пријавити до 26.01.2024. године у 23:59. Форму за пријаву на такмичење као и све додатне информације могуће је пронаћи на службеној страници такмичења.