Lomonosov Moscow State University (MSU) отвара нови неђународни мастер програм под називом “Geometry and quantum fields”. Носиоци овог студијског програма су Катедра за механику и математику MSU и Институт за теоријску и математичку физику. Овај програм може бити интересантан студентима математике и физике који желе да прошире своја знања у овим областима и студирају на MSU.

Кратак опис прогрма: “The program focuses on the physics and mathematics of fundamental interactions with an emphasis on quantum gravity. The unique feature of the program is a combination of mathematical disciplines with a stress on geometry along with courses in quantum field theory, gravity, string theory and holography.”

MSU је обезбедио 10 стипендија за овај мастер програм. Стипендија покрива школарину и делимично трошкове боравка (350-600 ЕУР месечно током 10 месеци у току академске године).

Више информација о овом програму може се наћи на страници:

Рок за пријаву је 15. фебруар 2022.