Семинар Катедре за рачунарство и информатику, 3. март 2016.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 3. марта
2016. у сали 718 Математичког факултета са почетком у 18 часова.

Предавачи: Ненад Живић, Милош Милошевић, Игор Анђелковић, представници компаније Nordeus

Наслов предавања: ПРЕДИКТИВНО МОДЕЛОВАНЈЕ КОРИСНИКА У ИГРИ TOP ELEVEN

Апстракт: Top Eleven игра огроман број играча широм света. Међу њима је могуће наћи велики број навика и шаблона понашања. Да бисмо на најбољи начин препознали те шаблоне, у Нордеусу употребљавамо најновије алгоритме и технологије из области машинског учења, и тим сазнањима оптимизујемо корисничко искуство играча и активности нашег Маркетинг тима. Представићемо како користимо конволуционе неуронске мреже како бисмо велики број акција наших корисника (“кликова”) претворили у знање о њиховим навикама. Овом приликом ћемо и студентима представити могућност да се пријаве на тромесечну праксу у Нордеусу где би добили прилику да раде на сличним проблемима.