Стипендије MEXT Владе Јапана

Амбасада Јапана обавештава све заинтересоване кандидате да је отворен конкурс за МЕXТ (Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана) стипендије за 2022. годину за студенте из Републике Србије и студенте из Црне Горе. Конкурс је отворен до 1. јуна 2021.

Какндидати се могу пријавити за:
– СТИПЕНДИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ СТУДИЈЕ У ЈАПАНУ
Детаљне информације о стипендији, апликацију и остала документа могу се
преузети са овог линка.

-СТИПЕНДИЈЕ ЗА СТУДЕНТЕ ИСТРАЖИВАЧЕ/ПОСТДИПЛОМЦЕ
Детаљне информације о стипендији, апликацију и остала документа могу се преузети са овог линка.

ПОСЕБНЕ НАПОМЕНЕ:
– Моле се заинтересовани кандидати да пажљиво прочитају и следе инструкције које су за сваку од наведених категорија јасно истакнуте у документима под називом: Application Guidelines for Undergraduate Students (за основне студије), односно Application Guidelines for Research Students (за постдипломске студије);
– Обе категорије укључују обавезно тестирање знања енглеског/јапанског језика;
– За основне студије ће се, у зависности од области студирања, обавити тестирање знања математике, физике, хемије или биологије на енглеском језику.

За додатна питања, заинтересовани кандидати могу контактирати Амбасаду Јапана мејлом на адресу: culture@s1.mofa.go.jp.