Одељење за механику, 21. април 2021.

Наредни састанак Семинара биће одржан у среду, 21. априла 2021. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 18 часова.

Предавач: Никола Мутавџић, Математички институт САНУ

Наслов предавања: ОСОБИНЕ КЛАСА ХОЛОМОРФНИХ ФИКЦИЈА, ВЕЗАНЕ ЗА ЏЕКОВУ И ШВАРЦОВУ ЛЕМУ (JACK’S AND SCHWARZ’S LEMMA)

Апстракт:У овом излагању ће бити речи о расту функција које припадају класи холоморфних, $\alpha$-звездастих функција, као и извесних уопштења ове класе. Након тога биће представљено уоптење метода коришћеног у доказу ових резултата, који ћемо назвати приступ коришћењем Џекове леме. Из овог резултата, иницијални резултат везан за звездасте функције искрсава као специјалан случај. У завршници ће бити приказани примери конкретних горњих и доњих ограничења раста извесних класа холоморфних функција, који се базирају на принципу субординације.

Напомена: Моле се заинтересовани да свој долазак на предавање најаве мејлом на: mehanika@turing.mi.sanu.ac.rs. Током састанака је неопходно поштовање прописаних мера заштите.