Одабрана поглавља механике – специјални курс за за студенте и истраживаче, 24. фебруар 2021.

У оквиру семинара Математички методи механике. 24. фебруара 2021. почињу предавања на специјалном курсу „Одабрана поглавља механике“, који је намењен студентима основних, мастер и докторских студија, као и свим заинтересованим истраживачима. Од полазника се очекује солидно предзнање основног курса диференцијалних једначина, ентузијазам и знатижеља. Основна тема курса је стабилност кретања.

Предавачи на курсу су Владимир Драговић, Божидар Јовановић и Борислав Гајић.

Термин курса је средом од 16:00 до 17:45 часова. Предавања се одржавају у Математичком инстититуту САНУ, Кнеза Михаила 36, сала 301ф. Због тренутне епидемиолошке ситуације максимално је дозвољно до 5 слушалаца присутних у сали. Биће омогућен и виртуелни приступ у реалном времену за све заинтересоване.

Почетак курса је предвиђен за 24. 2. 2021. Сви заинтересовани би требало да да контактирају Борислава Гајића (gajab@mi.sanu.ac.rs).