Стипендије ИТО фондације за 2019/2020. годину

Универзитет у Београду je за своје студенте добио на располагање једну стипендију јапанске Фондације ИТО за школску 2019/2020. годину.

Основни услови за одобравање стипендије су следећи:
1. Кандидат мора бити номинован од стране Универзитета у Београду;
2. Кандидат мора бити држављанин Републике Србије (што доказује Уверењем о држављанству) који намерава да на наставу на одговарајућој институцију у Јапану као студент или истраживач на последипломском нивоу започне од пролећа или јесени 2019. године. Област истраживања није ограничена;
3. Кандидат мора имати висок успех на студијама и високе личне квалитете, а такође и потребу за финансијском помоћи;
4. Кандидат мора по доласку у Јапан као прималац стипендије ИТО фондације присуствовати оријентационом састанку;

* Било би пожељно да кандидат у одређеном степену (“to some degree“) говори и чита јапански, али то није обавезно.

Напомињемо да ће са кандидатима, који уђу у ужи избор, бити организован разговор како би кандидати могли добити номинацију Универзитета у Београду.

Пријавни формулар и Предлог садржаја активности у форми коју је одредила ИТО фондација, као и детаљне информације о самој стипендији и осталој неопходној документацији можете наћи на сајту Универзитета у Београду:

Крајњи рок за достављање комплетне конкурсне документације је 17.септембар 2018.године.

Документацију, уз одговарајуће пропратно писмо у коме су наведени контакт подаци кандидата, доставити на адресу:
Универзитет у Београду,
Студентски трг 1,
11000 Београд.

С обзиром на то да се сва документација шаље у Јапан, неопходно је да она буде преведена на енглески језик код судског тумача.