Стипендирање студија у Русији, школовање у 2018/2019.

Министарство образовања и науке Русије и Росотрудничество објављују конкурс за пријем држављана Републике Србије и сународника који стално живе у Србији, на школовање у 2018/2019. академској години о трошку федералног буџета (квота) у образовним институцијама за високо образовање у Руској Федерацији.

Студенти имају могућност да:

• Наставе школовање одмах после стицања претходног образовања (средња школа, висока школа, факултет);
  • Студирају бесплатно;
  • Добијају  новчану  стипендију (у износу од 1.300 рубља и више у зависности од региона и одређеног факултета) без обзира на академски успех;
  • Буду смештени у студентском дому.

Одабир кандидата за школовање врши се у две етапе.

Консултације у оквиру конкурса за пријем држављана Републике Србије и сународника који стално живе у Србији на школовање о трошку федералног буџета у образовним институцијама за високо образовање у Русији:

21. фебруар,
02. март

од 10.00 до 16.00

Руски центар за науку и културу ,,Руски дом“

Ул. краљице Наталије 33, Београд

Детаљне информације о условима конкурса на сајту

www.ruskidom.rs

тел.: 011/2642178