HTEC Group, глобална компанија за консалтинг, софтверско инжењерство и развој дигиталних производа, позива студенткиње да се пријаве на наш хакатон са темом „Hack the Gender Gap: AI for All“, који почиње 15.03. и трајаће 42 сата. Предвиђено је да се осам тимова, са искусним менторкама из HTEC-а, позабави веома актуелном темом полне и родне неједнакости у алгоритмима вештачке интелигенције.

Међународни жири бираће победнике, а награде за најбоље биће MasterClass лиценце и сесија са Амандом Голц (Amanda Goltz) из компаније Амазон.

Догађај је организован онлине, рок за пријаве истиче 12.03. а све заинтересоване студентиње могу да се пријаве путем овог линка. Такође, позивамо све заинтересоване, не само студенткиње, да учествују у панел дискусији са истом темом, која је заказана за 15.03. у 16 часова, а пријаве су могуће на следећем линку.