Расписује се конкурс за доделу седам стипендија најбољим студентима Универзитета у Београду, за школску 2022/2023. годину.

На конкурс се могу пријавити студенти уписани први пут у текућој школској години на основне и интегрисане академске студије Универзитета у Београду, чије се школовање у школској 2022/2023. години финансира из буџета Републике Србије и који нису губили ниједну годину током студија, уз максималну ефикасност током студирања. На конкурс се могу пријавити студенти од друге године основних и интегрисаних академских студија. Критеријуми за утврђивање су висина просечне оцене свихположених испита из претходних година студија: најмање 8,50 (од 8,5 до 10 бодова) и ефикасност студирања, која се мери бројем укупно остварених ЕСПБ бодова током студирања.

Стипендија се додељује за временски период од десет месеци у месечном
нето износу од 12.000,00 динара.

Рок за подношење пријава је од 15. новембра до 15. децембра 2022. године.

Релевантна документа

Пријаве се подносе на адресу:
Универзитет у Београду,
Студентски трг бр.1
са назнаком – За Конкурс „Фондације Косте Мигрића“
.